Deszcz serpentyn i cukierków. Pierwsza polsko-ukraińska zabawa andrzejkowa w Przystani Świętego Mikołaja

Noc andrzejkowa należy do okazji niecierpliwie wyczekiwanych i stanowiących obietnicę niesamowitych wrażeń. Odliczamy do niej dni z wielką ekscytacją, zastanawiając się, co przyniesie nam ów magiczny wieczór, znoszący granice pomiędzy realnością a fantastycznością. Tradycje tak wielowiekowe, jak andrzejki stanowią nie lada zagadkę dla historyków, starających się ustalić ich rodowód. Niezależnie od tego, czy domykające listopad magiczne wieczory przypiszemy do wierzeń starożytnych Greków, czy też połączymy je z obrzędami celtyckimi i nordyckimi – jedno jest pewne – dziś andrzejki to okazja do znakomitej zabawy w gronie przyjaciół i rodziny.

W Przystani Świętego Mikołaja nie zaprzepaszczamy żadnej okazji na wspólne spędzanie czasu – zwłaszcza tak emocjonującego i dynamicznego, jak andrzejkowa impreza. W poniedziałek, 28 listopada, świętowaliśmy wspólnie andrzejki, tańcząc, głośno śpiewając, biorąc udział w zabawach i grach ruchowych, a znakomitą zabawę gwarantował Kinder Sid wraz z animatorką Madzią, porywający do wspólnych estradowych szaleństw pełną entuzjazmu publiczność. Bajeczna zabawa do utraty tchu trwała w najlepsze, pozwalając zapomnieć o otaczającym nas świecie.

Jak andrzejki, to i wróżby. Każde z Dzieci mogło spojrzeć w przyszłość dzięki kołu fortuny, zdradzającemu sekret ich przyszłej profesji. Pojawiła się także zupełnie zaskakująca naklejkowa wróżba, która szczególnie ucieszyła Uczestników zabawy.

Dziękujemy z całego serca wszystkim Uczestnikom polsko-ukraińskiej zabawy za przecudne wspólne chwile, pełne magii andrzejek oraz czaru bycia razem. Jesteśmy wdzięczni Fundacja Świętego Mikołaja za możliwość ucieleśniania tak wspaniałych i zarazem inspirujących zamierzeń, jak wspólne zabawy, podczas których nuda, strach i wszystkie inne negatywne emocje są zjawiskami egzotycznymi i przestają istnieć, rozpraszane najczystszą radością.