Dębiczanka straciła kilkanaście tysięcy euro. POLICJA OSTRZEGAJA PRZED OSZUSTAMI!

Policjanci apelują do mieszkańców, zwłaszcza osób starszych i ich rodzin o ostrożność w sytuacjach, gdy dzwoni do nich osoba, która potrzebuje pieniędzy. Wczoraj na Policję zgłosiła się mieszkanka Dębicy. Okazało się, że została oszukana. Kobieta straciła kilkanaście tysięcy euro. Apelujemy o to, aby być ostrożnym.

Poszkodowana dębiczanka zgłosiła się wczoraj do jednostki policji i powiadomiła o tym, że została oszukana. Policjanci wstępnie ustalili, że kobieta korespondowała z mężczyzną mieszkającym w USA. Znajomość trwała od połowy 2020 roku. Oszust deklarował odbiór paczki wartej kilka milionów dolarów w zamian za opłacenie przesłania przesyłki. 63-letnia mieszkanka Dębicy po mailowym kontakcie z firmą odpowiedzialną za przesłanie paczki przelała kilkanaście tysięcy euro na wskazane konto bankowe. 

Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.

Zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych – informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są ludzie, którzy mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im, jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie. Zwykła ostrożność może uchronić ich przed utratą oszczędności.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, policjanci apelują do wszystkich osób o ostrożność, czujność oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych osób. Należy dokładnie sprawdzić wiarygodność osoby, która się z nami kontaktuje. Oszuści często starają się wywierać na ofiarach presję czasu. Nie dają chwili na zastanowienie się, czy sprawdzenie informacji w odpowiedniej instytucji. Niekiedy oferują bardzo korzystne warunki umowy, bądź sprzedają towar po atrakcyjnej cenie. Te wszystkie metody mają ułatwić zdobycie pieniędzy od pokrzywdzonych.

O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast poinformujmy Policję, korzystając z numeru alarmowego 112. Nie obawiajmy się, że alarm może okazać się fałszywy.

Źródło: KPP Dębica