[adrotate group="5"]
Dębiczanie uczcili siedemdziesiątą rocznicę rozstrzelania 54 jeńców wojennych przez Niemców. Był to odwet Niemców za akcję dywersyjną żołnierzy AK na niemiecki pociąg w Czarnej. Zginęli wówczas głównie mieszkańcy powiatu ropczycko- sędziszowskiego przywiezieni z katowni z Krakowa, Rzeszowa i Tarnowa. Do tego tragicznego wydarzenia doszło w 1944 roku przy nasypie kolejowym w Dębicy.
[adrotate group="10"]






