Strona główna Region Dębica Dębickie skrzydła, czyli polskie lotnictwo odkrywane na nowo 

Dębickie skrzydła, czyli polskie lotnictwo odkrywane na nowo 

Odwiedzający Muzeum Regionalne w Dębicy mogli zanurzyć się w świecie pilotów, samolotów i skrzydeł. Wielowątkowe wydarzenie „Dębickie skrzydła” miało przybliżyć obecnym nieznaną, a zarazem bogatą historię dębickiego lotnictwa. 

Goście muzeum oprócz zapoznania się z biogramami lotników, mogli na wystawie zobaczyć mundury, pamiątki czy elementy samolotów. Podczas wydarzenia odbyły się również dwie prelekcje tematyczne, które umożliwiały zwiedzającym pogłębienie swojej wiedzy teoretycznej. 

Po wykładach na odwiedzających czekały kolejne atrakcje. Jedną z nich była wystawa stoisk w tym Koła Modelarskiego „Ogniwko”, gdzie można było zapoznać się z tajnikami modelarstwa i obejrzeć gotowe prace. Największe emocje wśród zebranych wzbudzało bardzo efektowne stoisko Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie, gdzie można było wypróbować symulator bolidu i samolotu! 

Pomiędzy prelekcjami, wystawą i kolejkami do symulatorów zwiedzający z pewnością produktywnie wykorzystali swój czas, zagłębiając się w podniebną historię naszej małej ojczyzny.