Dębiccy studenci seniorzy rozpoczęli kolejny rok akademicki

Od odśpiewania hymnu „Gaudeamus igitur” Dębicki Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął nowy rok akademicki. Podczas uroczystej inauguracji słuchacze obejrzeli prelekcję podsumowującą odbyte kursy, warsztaty, wycieczki i wyjazdy do teatrów. Rozmowy z liderami poszczególnych grup zajęciowych dotyczyły natomiast planów na nowy semestr.

 

Tematyka tegorocznych zajęć jest bardzo interesująca. Obywać się one będą w sali sesyjnej Urzędu Miasta w Dębicy, w piątki od godz. 16.30 do 18.30.

Już 20 października Mateusz Budziakowski, architekt z Politechniki Krakowskiej przedstawi wykład pod tytułem „Tajemniczy ciąg Fibonacciego”. Zagadnienie kolejnych spotkań to: „Co nocą puka w nasze okno, czyli czego bali się nasi przodkowie” dr Natalia Zacharek, etnolog, Uniwersytet Wrocławski (3 listopada), „Inny świat Bolesława Leśmiana” Beata Wojnarowska-Pocica, polonistka, I LO w Dębicy (17 listopada), „Erazm Jerzmanowski. Polski Nobel, który oświetlił Amerykę” dr Arkadiusz Więch, historyk Uniwersytet Rzeszowski (1 grudnia), „Współczesne nowe światy – II wyścig kosmiczny” dr Jacek Wesół, inżynieria biomedyczna, AGH w Krakowie (15 grudnia), „Czy możliwe jest ubezpieczenie za 1 zł dziennie? Czy reklamy nas nie oszukują” Danuta Pazdan, AVIVA Dębica (12 stycznia), „Profilaktyka chorób krążenia” lek med. Wojciech Kowalewski, angiolog, Ropczyce (26 stycznia).

Organem prowadzącym Dębicki Uniwersytet Trzeciego Wieku jest Fundacja Pro Europae Bono. Rozpoczął się już dwunasty rok akademicki. Wykłady monograficzne odbywają się w piątki, zaś kursy i warsztaty organizowane są w inne dni. Wzięcie udziału w całorocznym cyklu edukacyjnym certyfikowane jest dyplomem.

Dołączyć do grona słuchaczy mogą osoby, które ukończyły 55 lat (nie jest to bezwzględny warunek), wypełnią formularz zgłoszeniowy oraz wybiorą rodzaj zajęć. Formalnego wpisu można dokonać w piątki w biurze fundacji przy ul. Konarskiego 10 w Dębicy, w godz. 11-15 lub przychodząc na jeden z wykładów. Zapisać się można także podczas roku akademickiego. Osoby spoza uniwersytetu mogą brać udział w wykładach po uiszczeniu opłaty w kwocie 10 zł.

Zdjęcia: Dębicki Uniwersytet Trzeciego Wieku