Dębica po raz kolejny zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się po raz 31 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Dębicy zaplanowano na ten dzień m.in. motoorkiestrę, bieg świątecznych sweterków oraz występy artystyczne i licytację w hali MOSiR.

Dochód tegorocznej orkiestry przeznaczony jest na wyposażenie szpitali w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń, które umożliwią lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

Do zbiórki dołącza także Dębica. Imprezy w ramach WOŚP rozpoczną się już przed południem. Na Rynku wyruszy o godz. 11:00 motoorkiestra, w czasie której oprócz szybkiej jazdy i emocji sportowej będą licytacje, a finał imprezy zaplanowano na godz. 17:00. W związku z motoorkiestrą zamknięte będą ulice w Rynku, a także część ul. Piekarskiej (od Rynku do Żuławskiego) i Żuławskiego (od Piekarskiej do Żeromskiego), ul. Żeromskiego i fragment Kościuszki (od Żeromskiego do Rzeszowskiej).

W hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji jak co roku od godz. 16:00 będą m.in. pokazy taneczne, malowanie twarzy, dmuchańce, alpaki z „Małej łąki”. Na godz. 17:30 zaplanowano „Bieg Świątecznych Sweterków” organizowany przez Klub Maratończyk Dębica. Atrakcje artystyczne i sportowe będą przeplatane licytacjami cennych przedmiotów. Impreza zakończy się światełkiem do nieba.

Źródło: https://debica.pl/debica-po-raz-kolejny-zagra-z-wielka-orkiestra-swiatecznej-pomocy/