Czy żywienie to odżywianie i co jeść, aby być zdrowym

reklama

Dziewięć wykładów mogli wysłuchać uczestnicy konferencji popularnonaukowej pod tytułem „Czy żywienie to odżywianie” – holistyczne spojrzenie na człowieka. W Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy zgromadzili się pedagodzy z Podkarpacia i nie tylko. Jednym z wykładowców była prof. dr hab. Halina Weker. Kierownik Zakładu Żywienia Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie mówiła o właściwym żywieniu dzieci i dorosłych.

Moderatorem przedsięwzięcia była natomiast Anna Szczepanik, nie tylko dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 1, ale również koordynator Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie Rejonu Dębica z inicjatywy której odbywają się spotkania pedagogów.

Tematy wykładów dotyczyły m.in. żywienia dzieci w przedszkolu i szkole, kształtowania zdrowego stylu życia, nawyków żywieniowych, diet wegetariańskich oraz suplementów. O tym ostatnim zagadnieniu mówił Piotr Kula, dyrektor Badań i Rozwoju Olimp Labs.

Olimp Labs był głównym partnerem przedsięwzięcia. Uczestnicy nie tylko mogli w teorii dowiedzieć się więcej o suplementach diety. Po konferencji dla wszystkich chętnych odbyło się zwiedzanie nowoczesnego Ośrodka Badawczo-Rozwojowego oraz Inteligentnego Centrum Logistycznego tej firmy.