Coraz bliżej sezonu rolkowego na dębickim lodowisku

17 czerwca 2021

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotowuje się do sezonu jazdy i treningów na rolkach. Pierwsze testy nowoczesnej nawierzchni dębickiego lodowiska przetestowali już zawodnicy Klubu Łyżwiarstwa Figurowego Mors oraz Klubu Hokejowego Dębica. Wakacyjne rolkowisko rusza  28 czerwca.

Miłośnicy jazdy na rolkach będą mogli korzystać ze specjalnej modułowej nawierzchni multisportowej, która została zainstalowana na lodowisku w ramach modernizacji. Takie nawierzchnie funkcjonują od wielu lat na lodowiskach w całej Europie poza sezonem ich mrożenia w celu pełnego, całorocznego wykorzystania istniejących obiektów. W Polsce podobną nawierzchnię mają obiekty sportowe m.in. w Warszawie, Łodzi, Muszynie, Białce Tatrzańskiej czy Siemianowicach Śląskich.

Obiekt przy ul. Piłsudskiego odwiedził Bartosz Pisarek, prezes Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich – Podpowiadał nam jak możemy jeszcze efektywniej wykorzystać naszą nowoczesną nawierzchnię na tafli dębickiego lodowiska. Można na niej jeździć na rolkach i wrotkach z kauczukowymi, jasnymi kółkami – wyjaśnia Marta Tokarz-Pawełko, dyrektor MOSiR.

Wakacyjne rolkowisko będzie czynne od 28 czerwca do 1 sierpnia, od poniedziałku do czwartku od 10:00 do 12:00 i 18:00 do 20:00. W piątki i soboty tylko od 10:00 do 12:00. Natomiast w niedzielę od 16:00 do 18:00.

Cena biletu wstępu: 9 zł normalny, 6 zł ulgowy.

Źródło: https://debica.pl/coraz-blizej-sezonu-rolkowego-na-debickim-lodowisku/