Capstrzykiem Strzeleckim uczczono „Żołnierzy Wyklętych”

Capstrzykiem Strzeleckim uczczono „Żołnierzy Wyklętych”

Capstrzykiem Strzeleckim uczczono „Żołnierzy Wyklętych”

02 marca 2022

Kultura

Była modlitwa, apel pamięci, złożono znicze przy symbolicznym grobie ppłk. Adama Lazarowicza „Klamry” – w ten sposób na Cmentarzu Wojskowym w Dębicy 1 marca uczczono pamięć „Żołnierzy Wyklętych”. 

 

Uroczystość odbyła się w dniu święta państwowego upamiętniającego wszystkich żołnierzy i działaczy antykomunistycznego podziemia niepodległościowego. Powiat Dębicki reprezentował Starosta Dębicki Piotr Chęciek oraz Członkowie Zarządu Powiatu Dębickiego Bożena Osocha i Marek Jaskółka.

Główne uroczystości patriotyczno-religijne odbędą się w niedzielę 6 marca. Rozpoczną się na dębickim Rynku podniesieniem flagi i złożeniem kwiatów. Następnie w kościele pw. św. Jadwigi odprawiona zostanie msza św. w intencji ojczyzny, a po niej zgromadzeni udadzą się na Cmentarz Wojskowy.

Capstrzyk strzelecki na dębickim cmentarzuZnicze na symbolicznym grobie Adama LazrowiczaCapstrzyk strzelecki na dębickim cmentarzuZnicze na symbolicznym grobie Adama LazrowiczaCapstrzyk strzelecki na dębickim cmentarzuCapstrzyk strzelecki na dębickim cmentarzuStarosta składa Znicz na symbolicznym grobie Adama LazrowiczaReprezentacja Powiatu Dębickiego Znicze na symbolicznym grobie Adama Lazrowicza

Źródło: https://www.powiatdebicki.pl//aktualnosci/aktualnosci/capstrzykiem-strzeleckim-uczczono-zolnierzy-wykletych,art-2442