Było pysznie i pięknie! Tradycje Wielkanocne w Gminie Dębica

reklama

Ah co to był za kiermasz! Pachniało, smakowało, a także cieszyło oczy. Było naprawdę pysznie i pięknie. Kolorowe stoły aż uginały się pod nadmiarem wyśmienitych potraw, słodkości oraz własnoręcznie wykonanych dekoracji świątecznych. Tak jest na każdym przeglądzie pod nazwą „Tradycje Wielkanocne w Gminie Dębica”. W tym roku stoiska wypełniły halę sportową przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie-Osiedlu.

Koła Gospodyń Wiejskich, a także Kluby Seniora jak zwykle spisały się na medal. Nie było chyba osoby, która nie skusiłaby się na degustację regionalnych specjałów.

Jak to zwykle bywa podczas imprez gminnych, przeglądowi towarzyszyła zbiórka charytatywna. Swój talent pokazali również uczniowie ze szkół Gminy Dębica. Popisy kulinarne pozostawili paniom z Kół Gospodyń Wiejskich i Klubów Seniora, sami natomiast oczarowali rękodziełami. Zachwycały własnoręczne ozdoby i dekoracje. Uczestnicy otrzymali upominki i podziękowania, a nagrodą dla wszystkich przybyłych na kiermasz był występ Klubu Aktywnych Kobiet przy akompaniamencie Ryszarda Mirowskiego.