Burmistrz wręczył podziękowania Ministra Gospodarki dębickim przedsiębiorcom

nagrody dla przedsiębiorców

Z okazji 25 – lecia polskiej transformacji burmistrz Mariusz Szewczyk 26 wyróżnionym dębickim przedsiębiorcom wręczył podziękowania Wicepremiera, Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego w uznaniu za aktywne propagowanie idei i ducha przedsiębiorczości w środowisku lokalnym oraz zaangażowanie i wkład w rozwój polskiej gospodarki.

nagrody dla przedsiębiorców nagrody dla przedsiębiorców nagrody dla przedsiębiorców Dscf4138 nagrody dla przedsiębiorców nagrody dla przedsiębiorców nagrody dla przedsiębiorców nagrody dla przedsiębiorców nagrody dla przedsiębiorców nagrody dla przedsiębiorców nagrody dla przedsiębiorców nagrody dla przedsiębiorców nagrody dla przedsiębiorców nagrody dla przedsiębiorców

Uroczystość odbyła się pod koniec czerwca i była połączona z konferencją poświęconą działaniom podjętym w ramach projektu „Partnerstwo Dębickiego Obszaru Funkcjonalnego na rzecz zrównoważonego rozwoju”.

„4 czerwca 1989 roku odbyły się wybory parlamentarne, które zmieniły nasze życie – gospodarcze, społeczne i polityczne. Koniec lat 80. kojarzy nam się z kolejkami, ulicznym handlem i początkiem wolnego rynku. Wtedy tworzyły się firmy, które dziś nierzadko są wielkimi korporacjami. W ciągu tych 25 lat część z nich upadła, cześć zmieniała branżę lub właściciela. Oglądając zdjęcia z tamtych lat można stwierdzić, że przez te 25 lat niemal wszystko diametralnie się zmieniło. Odrodzona samorządność dała polskiemu życiu społecznemu i gospodarczemu dodatkową energię, impuls modernizacyjny  i przyczyniła się do podniesienia komfortu życia Polaków. Na przestrzeni tych 25 – lat w Dębicy powstało i rozwinęło swoją działalność wiele firm. Niektóre z nich dziś są znane są w całej Polsce” – powiedział witając przybyłych na uroczystość przedsiębiorców i zaproszonych gości burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk.

W gronie dębickich firm wyróżnionych podziękowaniami Ministra Gospodarki znalazły się:

Bratex FHU Sp. J.
Firma Oponiarska Dębica S.A.
Igloobud Sp. z o.o.
Igloocar  Sp. z o.o.
„Sokołów” S.A. – Oddział w Dębicy
Firma Produkcyjno Handlowa Kanwil Sp. z o.o.
MATEO PHU
PHU Pex- Pool Sp. J.
Stek- Rol Andrzej Barszcz Sp. J.
Tabor Zakłady Produkcyjno- Naprawcze Taboru Maszyn i Urządzeń Sp. J.
Tikkurila Polska S.A.
PPUH VENTOR
Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjno-Handlowe „NIWA” S.J.
Drukarnia Millenum
Prografix Sp. z.o.o.
Społem PSS
Wytwórnia Urządzeń Chłodniczych „PZL-Dębica” S.A
Animex Foods
Zakłady Mechaniczne RUFUS G. Wilk i Wspólnicy S.j.
Dezako Dębickie Zakłady Komunalne
Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe
Firma Handlowa-Produkcyjna Delta
Gas Treading
Optyk Pokorna-Stafin
Cukiernia Wiktor
Darco

źródło: UM Dębica