Biwak z szalonymi naukowcami w Niedźwiadzie

Biwak z szalonymi naukowcami w Niedźwiadzie

Biwak z szalonymi naukowcami w Niedźwiadzie Biwak z szalonymi naukowcami w Niedźwiadzie Dsc_0458 (copy)

W dniach 26 – 28 stycznia 2018 r. niemal 70 harcerek i harcerzy z 7 Szczepu Drużyn Dębickich „Invicti” im. gen. Mariusza Zaruskiego wzięło udział w biwaku zimowym w Niedźwiadzie. Motywem przewodnim biwaku byli szaleni naukowcy.

Pierwszego dnia harcerze zapoznali się z tematyką biwaku oraz mieli okazję się zintegrować, a także wzięli udział w grze nocnej. W sobotę uczestniczyli w wielu ciekawych zajęciach, na których m.in. poznawali bliżej sylwetki słynnych naukowców, poznali historię Nagrody Nobla, próbowali tworzyć własne wynalazki oraz robili ciekawe doświadczenia czy też sami tworzyli ciecz nienewtonowską. Miała miejsce też gra na zasadzie escape room oraz współzawodnictwo oparte o historię Krzysztofa Kolumba.

Ostatniego dnia wybrali się do pobliskiego kościoła na Mszę Świętą. Później wzięli udział w kolejnych zajęciach, na których mieli okazję pobawić się w chemików oraz własnoręcznie zrobić camerę obscurę. Po zakończonych zajęciach spakowali swoje rzeczy i z uśmiechem na twarzach wrócili do domów.

Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Urząd Miejski w Dębicy dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie zdrowia publicznego.

Źródło: ZHP Dębica

źródło: UM Dębica