Będą spotkania ze słynnymi podróżnikami i ciekawe zajęcia w dębickiej bibliotece

Spotkania ze znanymi pisarzami, zabawy dla dzieci w parku miejskim oraz półkolonie – to tylko niektóre z inicjatyw podejmowanych przez dębicką bibliotekę. Dzięki dofinansowaniu będzie ich więcej.

Środki przyznano dwóm projektom opracowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Dębicy. Dostrzeżono je wśród 788 innych wniosków zgłoszonych przez instytucje z całej Polski. To wszystko w ramach programu „Partnerstwo dla książki” realizowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Będą słynni podróżnicy, zajęcia literackie i biblioterapeutyczne, a także wyjazdy. Podczas Tygodnia Bibliotek na chętnych czeka również cykl „Poznajemy świat”.  „Wędrówki z dębicką biblioteką” mają za zadanie poszerzać horyzonty i wiedzę na temat obcych kultur. Placówka pozyskała 20 tys. zł na wprowadzenie tego projektu w życie.

Nie tylko dla czytelników, ale także dla pracowników – dzięki dofinansowaniu dębiccy bibliotekarze będą mogli zdobyć nowe kompetencje. Program „Bibliotek@(RZ) – Rozwijamy się dla Was!” to cykl szkoleń skupiających się na działalności animacyjno-edukacyjnej. Na ten cel przyznano dębickiej placówce 14 tys. zł.