Basen, pijalnia czy tężnie solankowe, w planach hotel i wiele więcej – nowe atrakcje w Latoszynie-Zdrój

reklama

Kolejne nowości w Latoszynie- Zdroju oddane do użytku! Goście skorzystają już z dobroczynnych właściwości tężni solankowych, a w pijalni wód spróbują  „Latoszynianki”. Na terenie uzdrowiska jest też amfiteatr służący muzykoterapii i liczne ścieżki ruchowe, krajobrazowe i zdrojowe. Jest atrakcyjnie, ale przede wszystkim zdrowo.

Nowa infrastruktura to nie jedyne zmiany w Latoszynie-Zdrój. Już niebawem kompleks z wieloletnią tradycją ma uzyskać oficjalny status uzdrowiska.

 

Uroczyste otwarcie Parku Zdrojowego było okazją do przedstawienia historii tego miejsca oraz wskazania dalszych planów i wizji. Podczas licytacji atrakcyjnych fantów zbierano środki na rzecz Marcela Zająca, który stracił nogę w nieszczęśliwym wypadku.

 

Tego dnia w Latoszynie- Zdroju czekało sporo atrakcji. W wyjątkowy nastrój gości wprowadził relaksacyjny koncert z wykorzystaniem mis kryształowych i terapeutycznych. Drużyna Czarnych Żmij zajmująca się rekonstrukcją życia dawnych Słowian wystąpiła z pokazem kowalstwa, robienia świec i tkactwa. Znalazł się też akcent sportowy. Miłośnicy biegów zmierzyli się z 1,5 trasą przez leśne ścieżki w biegu rodzinnym „Palana Gera 2020”.