Autor kryminałów w dębickiej bibliotece – spotkanie z Robertem Małeckim

O marzeniach, tworzeniu opowieści i detektywach mieli okazję usłyszeć czytelnicy, którzy wzięli udział w spotkaniu autorskim z Robertem Małeckim. „Bez kryminałów świat byłby nudny…” to kolejna część cyklu spotkań ze znanymi i lubianymi pisarzami. Robert Małecki to twórca thrillerów i kryminałów, laureat m.in. Nagrody Wielkiego Kalibru i nagrody Kryminalnej Piły. Jest również jednym z faworytów dębickich czytelników.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu „Bibliotek@rz bliżej NAS!” realizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Dębicy. Jak się okazało, dębiccy czytelnicy są fanami zarówno Roberta Małeckiego, jak i innych autorów kryminałów. To właśnie powieści tego typu cieszą się największą popularnością wśród osób uczęszczających do placówki przy ulicy Akademickiej 10. Zaraz za nimi w rankingu plasują się powieści obyczajowe.

Kolejne spotkanie odbędzie się już 16 listopada. Tym razem do dębickiej biblioteki zawita Marek Kamiński – słynny podróżnik, który jako pierwszy zdobył oba bieguny ziemi. Można będzie porozmawiać z nim również o jego nowej książce – „Moje bieguny. Dzienniki z wypraw”.