Aktywne wakacje w Żyrakowie zakończyli piknikiem

Najmłodsi mieszkańcy Gminy Żyraków zakończyli lato! Piknik był podsumowaniem wakacyjnych zajęć z biblioteką. Przez cały sierpień dzieci z Polski i Ukrainy brały udział w ciekawych warsztatach. Poznały między innymi legendy z obu państw i stworzyły własne gry planszowe oraz biżuterię.

Na najmłodszych czekało wiele atrakcji – dmuchańce, zabawy z animatorami, wata cukrowa oraz gry wielkoformatowe. Skonsultowaliśmy z nimi, która z tych rzeczy była najlepsza.

Piknik spodobał się nie tylko dzieciom. Głos zabrali również dorośli, którzy chętnie zobaczyliby więcej podobnych imprez na terenie gminy.

Piknik został zorganizowany w ramach programu Wakacyjna AktywAKCJA. Dzięki wsparciu Fundacji Polski Fundusz Rozwoju żyrakowskie biblioteki i świetlice mogły przeprowadzić warsztaty „Aktywne zajęcia w bibliotece” i „Wakacje z kulturą”. Jak mówią inicjatorzy, w przyszłym roku również podejmowane będą starania, aby znów zorganizować podobne zajęcia oraz festyn.

Nieoceniona okazała się pomoc młodzieży z Gminy Żyraków, która brała udział w przygotowywaniu zabaw dla młodszych kolegów. Oni także bawili się podczas pikniku.

Wydarzenie odbyło się na terenie zespołu dworsko-parkowego w Żyrakowie. Do zabawy zaprosiła Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie razem z filiami.