Agnieszka Jakubowska – Cetnar wyróżniona w konkursie „Nauczyciel-Wolontariusz Roku 2017”

Wolontariusze, przedstawiciele szkoły i najbliżsi towarzyszyli Agnieszce Jakubowskiej – Cetnar podczas gali finałowej konkursu „Nauczyciel-Wolontariusz Roku 2017”. Pedagog, który uczy wiedzy o społeczeństwie, wychowania do życia w rodzinie a także jest doradcą zawodowym w dębickim Gimnazjum nr 1 podczas gali finałowej, która odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie, otrzymała wyróżnienie.

Ogólnopolski konkurs ogłoszony przez Ministra Edukacji Narodowej był plebiscytem dla nauczycieli, którzy „dobrowolnie i bez wynagrodzenia niosą pomoc innym, angażują się w prace na rzecz innych osób lub instytucji oraz swoją postawą i zaangażowaniem są wzorem.”

Agnieszka Jakubowska – Cetnar spośród 250 nauczycieli z całej Polski dostała się do finału. Decyzja została podjęta na podstawie zgłoszeń oraz 90-sekundowego filmiku , na którym osoby na co dzień współpracujące z laureatką dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat jej pasji i zaangażowania w działalność wolontariacką.

Agnieszka Jakubowska – Cetnar swoimi działaniami udziela pomocy ludziom potrzebującym, dzieciom chorym, osobom z różnymi niepełnosprawnościami, dorosłym, a także zwierzętom. Słynie także z angażowania się we wszelakie przedsięwzięcia takie jak na przykład : koncert charytatywny „Mikołaj dociera wszędzie” czy „I Ty możesz zostać Św. Mikołajem” jak i udzielania się w bliskim jej środowisku szkolnym, z tworzenia pomysłowych konkursów.