[adrotate group="5"]
Strona główna Region Dębica Lucyna Sikora złożyła rezygnację. Małgorzata Jaźwińska może zostać skarbnikiem

Lucyna Sikora złożyła rezygnację. Małgorzata Jaźwińska może zostać skarbnikiem

[adrotate group="5"]

Podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej w Dębicy radni zajmą się zmianami na stanowisku skarbnika miasta. Do porządku obrad trafiły dwa projekty uchwał: pierwszy dotyczący odwołania Lucyny Sikory, drugi – powołania jej następczyni.

Z uzasadnienia wynika, że dotychczasowa skarbnik złożyła rezygnację. Burmistrz Mateusz Kutrzeba wystąpił więc do rady z wnioskiem o jej odwołanie. W dokumentach nie wskazano, dlaczego Lucyna Sikora zdecydowała się zrezygnować z funkcji.

Kandydatką na nowego skarbnika jest Małgorzata Jaźwińska, od lat związana z finansami publicznymi. Pracowała m.in. jako główna księgowa MOPS w Dębicy i Centrum Integracji Społecznej, a obecnie pełni taką funkcję w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej.

Co ciekawe, kilka dni wcześniej Małgorzata Jaźwińska została wybrana w konkursie na dyrektora Miejskiego Zarządu Oświaty w Dębicy. Funkcję miała objąć od 1 sierpnia. Teraz może jednak trafić do magistratu jako osoba odpowiedzialna za finanse miasta.

  • Życie potrafi zaskoczyć, ale bliższe mojemu sercu są finanse – komentuje Małgorzata Jaźwińska.

Decyzję o zmianach podejmą radni.

[adrotate group="10"]