85. urodziny mistrza Krzysztofa Pendereckiego w Dębicy

Była sala pełna gości, wzruszające momenty oraz szczere życzenia. Tak Krzysztof Penderecki obchodził swoje 85 urodziny w Dębicy. Z okazji Roku Jubileuszowego kompozytora zorganizowano specjalny koncert pod nazwą: PENDERECKI – DĘBICA – BLIŻEJ SIEBIE. W auli Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych wystąpili uczniowie i absolwenci. Solenizant tuż po benefisie i rozdaniu autografów wyznał, że ta wizyta jest dla niego emocjonalnym przeżyciem.

Koncert urodzinowy dedykowany Krzysztofowi Pendereckiemu poprowadziły Renata Żabicka i Jadwiga Kania.

W tak wyjątkowym dniu każdy chciał złożyć życzenia urodzinowe solenizantowi, który wyjechał z Dębicy z morzem kwiatów i pamiątkowych listów oraz pięknymi wspomnieniami.

Mistrz przyjechał do Dębicy, swojego rodzinnego miasta z żoną Elżbietą, która nieustannie towarzyszy mu podczas wszelakich wydarzeń. Do Pani Pendereckiej również ustawiały się kolejki, aby chwilę porozmawiać i wziąć autograf na pamiątkę. Na koncert zaprosili: Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy, Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Młodych Talentów w Dębicy oraz Urząd Miasta w Dębicy.