52 książki w 2019 r.

Wyzwanie przeczytania 52 książek w tym roku podjęło sporo mieszkańców Gminy Dębica. Wśród nich są m.in. Kluby Seniora oraz Wójt Gminy Dębica, który zachęca innych do włączenia się w akcję. Jej głównym koordynatorem jest Pani Jadwiga Trzeciak z Biblioteki Publicznej w Stasiówce. Wójt na swoim koncie ma już 8 pozycji. W lutym Wójt przeczytał kolejne 3 publikacje. Są to: „Czerwony Pająk” Katarzyny Bonda, „Dni Bez Końca” Sebastiana Barry oraz  „Byłam kochanką arabskich szejków” autorstwa Shukri Laila.

„Zachęcam młodzież i nie tylko. Wiem że obecnie wszyscy idą z duchem nowoczesności, modne są różnego rodzaju ebooki, audiobooki itp. Jednak w moim odczuciu nie oddają one w pełni tego co papierowa, szeleszcząca i pachnąca książka trzymana w ręku, ze spersonalizowaną zakładką. Osobiście wyrosłem na takiej formie książki. Obecnie inaczej dostrzegam i analizuję treść różnych rodzajów literatury, wszystko dlatego, że posiadam pewien bagaż życiowy i często utożsamiam się z bohaterami i fabułą. Książka to prawdziwa kopalnia doświadczeń i wiedzy. Za jej pomocą można poszerzyć swoje horyzonty.  Jeszcze raz szczerze zachęcam do udziału w akcji i podkreślam, że to nie ilość przeczytanych książek jest najważniejsza, ale żeby wynieść coś wartościowego z jej treści."

 Wójt Gminy poleca:

Robert Boll – Misja – (ocena 7.08/10 lubimyczyta.pl)

Przejmująca historia o wierze i dramatycznych wyborach napisana przez autora scenariusza kultowego filmu.

XVIII wiek. Łowca niewolników Rodrigo Mendoza po zabójstwie brata popełnionym w porywie gniewu, chcąc odpokutować zbrodnię, zwraca się do Boga. Jego losy splatają się z losami jezuitów, którzy w sercu paragwajskiej dżungli nie tylko nawracają tubylców, ale też wprowadzają ich w arkana rzemiosła i muzyki. Pewnego dnia jednak stają wobec wyboru: być posłusznym władzom kościelnym i zostawić Indian na pastwę łowców niewolników czy walczyć i umrzeć za prawdę i wiarę…

Jędrzej Majka – Mistyczne Kresy

to podróż do miejsc niezwykłych, które przez wieki kształtowały wiarę i myśl wielu pokoleń. Zbudowali je nasi przodkowie. Jedne zachwycają rozmachem budowli, inne ilustrują siłę ludzkiej wiary.

Shukri Laila –  Byłam kochanką arabskich szejków (ocena 6,42/10  lubimyczytac.pl)

 

Wstrząsająca historia Polki, którą rozkochano, aby sprzedać…

Opowieść jednej z tysiąca kobiet, która stała się żywym towarem. Laila Shukri dotarła do niej i wysłuchała jej historii, aby móc opowiedzieć ją światu. W jednym z klubów Julia poznaje Tarka, przystojnego Syryjczyka, który ją oczarował, a następnie zaprosił na egzotyczną wycieczkę do Dubaju. Na miejscu okazuje się, że kobieta znalazła się w rękach jednego z największych gangów handlujących ludźmi. Rozpoczyna się koszmar seksualnego zniewolenia, brutalnej fizycznej i psychicznej przemocy…
Jak w XXI wieku wygląda handel ludźmi? Czy tylko śmierć jest wybawieniem z niewoli? Brutalna rzeczywistość tysięcy kobiet wykorzystywanych przez najbogatszych szejków, o której świat woli nie mówić głośno.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/52-ksiazki-w-2019-r-680.html