30 lat Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Dębicy

Kolejny wielki jubileusz Światowego Związku Armii Krajowej. Jedna z najbardziej zasłużonych  dla regionu organizacji kombatanckich świętowała 30 lat działalności na ziemi dębickiej. Na okolicznościowej akademii z okazji perłowej rocznicy, działaczom towarzyszyli przedstawiciele duchowieństwa, władz różnego szczebla oraz uczniowie, którzy pokazali, że o bohaterach II wojny światowej pamiętają.

Uroczystość w Szkole Podstawowej Nr 11 była okazją do odznaczenia kombatantów i osób, które w ubiegłym roku angażowały się w upamiętnianie 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Akt powołania Rodziny Szkół Armii Krajowej i Bohaterów Polskiego Państwa Podziemnego w Powiecie Dębickim podpisali dyrektorzy  z 7 placówek.

Nie tylko uczniowie „Jedenastki” pamiętają o bohaterach Armii Krajowej.  Już po raz XV młodzież z całego regionu wzięła udział w konkursie „Armia Krajowa w powiecie dębickim” organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Dębickiej.

Światowy Związek Żołnierzy AK w Dębicy to organizacja pozarządowa mająca na swoim koncie dziesiątki przedsięwzięć, uroczystości i upamiętnień. Z inicjatywy działaczy na terenie ziemi dębickiej zamieszczono kilkanaście tablic memoratywnych i pomników m.in. w Grabinach, Gołęczynie, Gumniskach i Dębicy.