28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Dębica

reklama

W niedzielne popołudnie występami grup działających przy CKiB rozpoczęliśmy 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku ludzie dobrej woli nie zawiedli wypełniając po brzegi salę widowiskową Domu Kultury w Pustkowie-Osiedlu i Domu Kultury w Nagawczynie, wyśmienita kuchnia i licytacje sprawiły, że puszki naszych wolontariuszy były cały czas pełne.

W Gminie Dębica zebrano kwotę 30 398,65 zł i 4 Euro.

Najwyższa kwota jaka zasiliła konto orkiestry to 10000 zł, a ofiarodawca to Firma ŚNIEŻKA. Kwotę 1300 zł uzyskano podczas licytacji piłki z autografem Artura Jędrzejczyka, którą wylicytowała Firma Plastbud. Rower podarowany przez firmę Arkus&Romet Group, został wylicytowany przez firmę TAR-BUD Dominik Tarczyński i zasilił konto fundacji kwotą 550zł. Pióro przekazane przez Wójta Gminy Dębica zostało wylicytowane za kwotę 500 zł. Koszulka reprezentacji Polski w siatkówce trafiła w ręce Pawła Matery – właściciela firmy EPX z Pustkowa za kwotę 350zł. Tort przygotowany specjalnie na tę okazję przez Cukiernię WIKTOR z Dębicy za kwotę 200 zł został wylicytowała jednostka OSP Paszczyna.

W Pustkowie-Osiedlu Orkiestra grała długo, głośno i radośnie! Na scenie wystąpiły grupy artystyczne działające przy Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica. Zaprezentowali się: Zespół Śpiewaczy Heja Hola, Zespół Śpiewaczy WIARUSY, Zespół Image Dance – seniorki oraz juniorki, „Kolorowe Piruety”, a także grupa „Młodziaki luzaki”. Zespół Inspirado- grupa kadetek i formacja seniorek w choreografii z pomponami. Część artystyczną zakończył Koncert Orkiestry Dętej. Po koncercie światełkiem do nieba – odpaleniem zimnych ogni posłaliśmy pozytywną gminną energię! Nad całością czuwała Jednostka OSP z Paszczyny.

Kulinarne specjały zostały przygotowane przez: Klub Seniora i KGW z Brzeźnicy, KGW z Pustkowa-Krownic, Klub Seniora i KGW z Paszczyny, Klub Seniora z Pustkowa-Osiedla, Firmę „Mateo” z Dębicy oraz Zespół Szkół Zawodowych z Pustkowa-Osiedla.

Do  Akcji włączyła się również firma TianDe z Dębicy, na której stoisku można było wykonać profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne na dłonie. Firma przekazała również kosmetyki do licytacji.

Jednostka OSP z Paszczyny zorganizowała pokaz udzielania pierwszej pomocy.

W Domu Kultury w Nagawczynie również nie zabrakło występów i licytacji. Z występami  tanecznymi zaprezentowali się: ZPiT Mali Wisłoczanie, grupy Easy Bizzzy i SS Crew, nie zabrakło występów wokalnych dzieci, uczestniczących w zajęciach „Muzykomania”. Pokaz udzielania pierwszej pomocy przygotowała jednostka OSP Nagawczyna.

Dziękujemy za kiermasz ciast i potraw przygotowany przez: KGW i Klub Seniora z Nagawczyny, KGW z Zawady, KGW i Klub Seniora ze Stobiernej oraz KGW i Klub Seniora ze Stasiówki. W akcję włączyła się także firma GASTRO – Ewa Dobrowolska, przygotowując dla wszystkich bigos. Wolontariat Dzieci i Młodzieży Gminy Dębica przygotował kącik malowania twarzy.

Za oprawę muzyczną dziękujemy panu Mikołajkowi Bąk z „Muzykomanii”.

Nie zabrakło także licytacji. Piłkę z autografem Artura Jędrzejczyka za kwotę 200 zł wylicytował radny Gminy Dębica Dariusz Dobrowolski. Tort ufundowany przez Cukiernię WIKTOR z Dębicy wylicytowała za kwotę 200 zł jednostka OSP Nagawczyna. Koszulki Aleksandry Kazały, pochodzącej z Dębicy reprezentantki Polski juniorów, zdobywczyni złotego medalu na Mistrzostwach Europy w siatkówce, zostały wylicytowane za kwoty 200 zł i 100zł.

Nie zabrakło światełka do nieba w postaci zimnych ogni.

Na rzecz WOŚP zbierały również szkoły z terenu Gminy Dębica. Kwota jaką udało się zebrać w szkołach to 6146,42 zł (w tym największą kwotę 1517,90zł zebrano w Publicznej Szkole Podstawowej w Brzeźnicy oraz 1287,04zł w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi                  i przedszkolu w Pustkowie-Osiedlu).

Serdecznie dziękujemy wolontariuszom: Alanowi Głodek, Monice Christoff, Julii Marszałek, Kornelii Drzał, Karolinie Marć, Beacie Rakoczy oraz wszystkim zaangażowanym w organizację tego szlachetnego przedsięwzięcia.

Dziękujemy Straży Gminnej, Strażakom z jednostek OSP Paszczyna i OSP Nagawczyna oraz Gminnemu Zakładowi Komunalnemu.

Dziękujemy wszystkim sponsorom, a są to:

Piotr Mikrut – Prezes Zarządu Śnieżka
Stanisław Cabaj – Właściciel Firmy Mateo
Wiesław Grzyb – Prezes Firmy ARKUS&ROMET Group
Zofia i Zbigniew Góreccy – Firma Jubilerska „Górecki” Dębica
Józef Darłak – Prezes Firmy DARCO
Stanisław Jarosz – Prezes Zarządu Firmy Taurus
Maciej Armata – Właściciel Firmy „ARBUD” Straszęcin
Urszula, Jarosław Zybura – Właściciele Drukarnia ZET
Stanisław Wróbel – Firma Handlowo-Usługowa „Mini-Market”
Joanna Gałuszka –Właścicielka Firmy Załadunek, Usługi i Handel G-Krusz
Agata i Artur Legutko –Właściciele Firmy Cimesmak
Mariusz Stafiński – właściciel Piekarni "Storczyk" Brzeźnica
Andrzej Barszcz-Prezes STEK-ROL
Józef, Renata Kizior –Właściciele Firmy Maxpol
Zofia Buszek – Właścicielka Centrum Ubezpieczeniowego w Dębicy
Robert i Anna Kobos – Właściciele Firmy KABANOS
Bernadetta Bereś- Kierownik Oddziału Banku Spółdzielczego w Pustkowie-Osiedlu
Rafał Kidawa – Prezes Zarządu Firmy GALICJA w Brzeźnicy
Wioletta Kania – Dyrektor Generalny Firmy RAVI w Brzeźnicy
Bogdan Dziuk BOGGI OKNA
Elżbieta Różak – Pizzeria ELMI w Brzeźnicy
Ewa Panek – AZYMUT
Paweł Leski – HUTCHINSON Zawada
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica
Latoszyn Zdrój Sp. z o.o.
Ewa Król – rękodzieło
Paweł Król – grafika
Anita Pawełek- ROYAL NAILS
Tomasz Pawełek – ROYAL STAR
Gabinet weterynaryjny Jakub Durda w Brzeźnicy
KGW Brzeźnica
Salon fryzjerski Wioletta Skóra
Firma GASTRO Ewa Dobrowolska
Zespół Szkół Zawodowych w Pustkowie-Osiedlu

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/28-final-wielkiej-orkiestry-swiatecznej-pomocy-w-gminie-debica-1331.html