Zrobią zakupy, wyprowadzą psa i pomogą w domu – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży z Dębicy w ogólnopolskiej akcji Wspieraj Seniora

Młodzieżowa inicjatywa dla dębickich seniorów. Ogólnopolska akcja Wspieraj Seniora dotarła do Dębicy. Młodzi z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży postanowili służyć pomocą starszym mieszkańcom miasta w zakresie zrobienia zakupów. Jak to będzie wyglądało? Chęć skorzystania z przysługi może zgłosić każdy powyżej 70 roku życia, dzwoniąc pod numer 22 505 11 11. Tam będzie można powiedzieć o swoich potrzebach. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy skontaktuje się z takim seniorem i przydzieli mu pomoc. Później wystarczy przygotować listę zakupów oraz pieniądze, którymi młodzież za nie zapłaci . Wolontariusze będą mogli pomóc również w innych sprawach.

„ W akcji jesteśmy zgłoszeni do takich rzeczy jak robienie zakupów, wyprowadzenie psa na spacer, pomoc w obowiązkach domowych. Jedna z osób z naszego grona została również wskazana do rozmowy z seniorami, czyli taka pomoc materialna i też duchowa” – mówi koordynatorka młodych z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Amelia Kasprzyk.

Trudne czasy pandemii to niestety okazja dla wielu naciągaczy i oszustów, stąd ważne jest by wiedzieć jak poznać, że ktoś kto zapuka do drzwi seniora jest faktycznie tym za kogo się podaje.  Wolontariusze akcji „Wspieraj Seniora” będą wyposażeni w specjalne identyfikatory z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i pismo podpisane przez proboszcza parafii. Młodzież ma w planach zakupić również maseczki lub bluzy z logo Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, po to by być jeszcze bardziej rozpoznawalnymi.