Żołnierze 3.PBOT pomogli pięcioosobowej rodzinie z Trzcinicy, której woda zabrała dorobek życia

reklama

Zalana Trzcinica potrzebuje pomocy. Wielu mieszkańcom pozostało tylko to w czym wybiegli z domu ratując swoje życie. Od początku kataklizmu powodzianom pomagają żołnierze z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wspierają mieszkańców w usuwaniu skutków powodzi. Dzisiaj (środa 8 lipca) pomogli pięcioosobowej rodzinie dostarczając kontenery mieszkalny i sanitarny.  

Środa 8 lipca – żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej nadal realizują działania przeciwpowodziowe na terenach powiatów przemyskiego, przeworskiego, rzeszowskiego oraz jasielskiego. Dziś rano terytorialsi z 33. Batalionu Lekkiej Piechoty WOT z Dębicy przekazali kontenery mieszkalny i sanitarny dla pięcioosobowej rodziny z Trzcinicy, która stracili swój dobytek życia. Ich drewniany dom został zatopiony, jednakże nie poddają się i przy wsparciu gminy i ludzi dobrej woli odbudowują poniesione straty.

Wsparcie rodziny obiecał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda podczas ostatniej wizyty w Trzcinicy. Dzisiaj zobowiązanie Zwierzchnika Sił Zbrojnych zostało wykonane przez żołnierzy3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Kontenery mieszkalny i sanitarny stanęły na podwórku powodzian. Rodzina wraz z babcia nie kryła wzruszenia. Wszyscy obecni dziękowali za niesioną pomoc przez żołnierzy od początku powodzi.

****

Pomoc w sytuacjach kryzysowych lub klęskach żywiołowych w rejonie odpowiedzialności
3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, to jeden z ważniejszych celów i misji naszej formacji. Wsparcie społeczeństwa w sytuacjach kryzysowych stawiane jest na pierwszym miejscu. Żołnierze już wielokrotnie udowodnili swoim działaniem przywiązanie do swoich sołectw, gmin i powiatów oraz naszej małej podkarpackiej stolicy.

„Zawsze gotowi, Zawsze blisko”

Zdjęcia: 3.PBOT