„Znajdziesz mnie w bibliotece” – rusza Tydzień Bibliotek 2021 – Serwis informacyjny Miasta Dębica

10 maja 2021

Od 8 do 15 maja potrwa XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Z tej okazji Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy przygotowała ciekawe propozycje dla czytelników. W trosce o zdrowie uczestników większość z zaplanowanych wydarzeń odbędzie się online.

Dębicka biblioteka przygotowała dla czytelników szereg aktywności online. Święto to jest istotnym punktem w naszym kalendarium. Wszystkich mieszkańców zapraszamy do wzięcia udziału w obchodach na naszego Facebooka i stronę internetową.

„Znajdziesz mnie w bibliotece” – to hasło przewodnie tegorocznej edycji.  Oferta obchodów święta bibliotek w MiPBP w Dębicy  zaprezentowana zostanie odbiorcom hybrydowo – w świecie realnym jak i wirtualnym.

– Rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, który przybrał w tym roku nową formułę. Dębicka biblioteka przygotowała dla czytelników szereg aktywności online. Święto to jest istotnym punktem w naszym kalendarium. Wszystkich mieszkańców zapraszamy do wzięcia udziału w obchodach na naszego Facebooka i stronę internetową – mówi Monika Rojek-Kałek, dyrektor MiPBP w Dębicy.

8 maja czytelnicy będą mogli zapoznać się z prezentacją online pt. „Znani bibliotekarze” oraz wziąć udział w quizie wiedzy „Patroni 2021 roku – znamy i pamiętamy”. W dniu 10 i 11 maja biblioteka zaprasza do obejrzenia wystawy online „Tatrzańska niepodległa – w naszych zbiorach” oraz do udziału w dwóch quizach: „Wiwat konstytucja!” – prawda czy fałsz – zabawa dla dzieci i  „Życie i twórczość Stanisława Lema” – jednego z najwybitniejszych pisarzy polskiej fantastyki. 12 maja br. zaplanowano m.in. spotkanie online dla uczniów szkół podstawowych klas 4-6 pt. „Miś Wojtek. Żołnierz II Korpusu” z Maciejem Rędziniakiem z Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie.

W tym dniu Filia nr 3 przygotowała listę przebojów „młodzieżówki” – promocja biblioteki i zbiorów bibliotecznych wśród młodzieży szkolnej Hufca Pracy w Dębicy. Filia nr 2 z kolei przygotowała cykl spotkań i zabaw z przedszkolakami „Książka moim przyjacielem- świętuj z nami”. Filia  nr 4 zaprasza m.in. do udziału w konkursie facebookowym na limeryk o bibliotece z okazji Międzynarodowego Dnia Limeryków oraz do skorzystania z Bajkowej Fotobudki i zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia. Fotobudka będzie ustawiona na korytarzu w budynku przy ul. Cmentarnej 1.

Aby poznać więcej szczegółów na temat programu Tygodnia Bibliotek 2021, zapraszamy do śledzenia strony internetowej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki w Dębicy – http://www.mbpdebica.eu/

Źródło: https://debica.pl/znajdziesz-mnie-w-bibliotece-rusza-tydzien-bibliotek-2021/