Zmarła 27-letnia kobieta zarażona koronawirusem!

reklama

Kolejne złe wiadomości. Zmarła szósta osoba zarażona koronawirusem. To 27-letnia kobieta, która była w stanie ciężkim. Przebywała w szpitalu w Łańcucie.

OŚWIADCZENIE Centrum Medycznego w Łańcucie:

„Z przykrością zawiadamiamy o śmierci pacjentki zarażonej koronawirusem. 27 letnia pacjentka przeniesiona ze Szpitala w Nisku w 7 dobie po porodzie rozwiązanym cięciem cesarskim z niewydolnością oddechową w przebiegu koronawirusowego zapalenia płuc. Chora wymagała intubacji i leczenia oddechem zastępczym. W 13 dobie rozpoznano stan septyczny wymagający zabiegu operacyjnego usunięcia ogniska zakażenia. 12 godzin po zabiegu zatrzymanie krążenia, z powodu nieefektywnej resuscytacji krążeniowej, pacjentka uznana za zmarłą”.

Najnowsze informacje podane przez Ministerstwo Zdrowia:

„Mamy 11 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z dolnośląskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. podkarpackiego, podlaskiego i małopolskiego”.

Obecnie w Polsce jest już 378 potwierdzonych przypadków zarażenia COVID-19. W Dębicy na Oddziale Obserwacyjno – Zakaźnym obecnie przebywa pięć osób. Pacjenci w izolacji czekają na wyniki testów laboratoryjnych.