Zmarł Witold Tułecki, emerytowany nauczyciel i żołnierz AK. Uroczystości pogrzebowe jutro

reklama

Zmarł Witold Tułecki. Pochodzący z Brzostku, wieloletni, emerytowany nauczyciel dębickiego „Mechanika”, żołnierz Armii Krajowej. Odszedł do Domu Ojca 9 lipca 2020 roku w wieku 96 lat.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się jutro, 11 lipca w Kościele Św. Jadwigi w Dębicy. Różaniec rozpocznie się o godz.11.30, pół godziny przed Mszą Świętą Żałobną. W samo południe odprawione zostanie nabożeństwo za spokój duszy zmarłego. ŚP. Witold Tułecki spocznie na Starym Cmentarzu.

Na profilu FB Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy pojawił się post pożegnalny:

„Z wielkim żalem zawiadamiamy, że 9 lipca zmarł Witold Tułecki (96 lat), jeden z pierwszych uczniów naszej szkoły, a później wieloletni nauczyciel i żołnierz Armii Krajowej.
Gimnazjum Mechaniczne rozpoczął w 1938 roku, a ukończył je w 1942 r. Lata szkolne to był trudny okres w czasie II wojny światowej. Wraz z innymi uczniami szkoły wstąpił do Związku Walki Zbrojnej. W 1942 roku został zaprzysiężony do Armii Krajowej (ps. Witebsk). W sierpniu tego samego roku został wywieziony na przymusowe roboty do Homla.
W 1953 roku rozpoczął pracę w naszej szkole, jako nauczyciel przedmiotów zawodowych (elektrotechnika, technologia) oraz fizyki. Krótko zajmował stanowisko zastępcy dyrektora ds. techniczno-produkcyjnych. Został odwołany z tej funkcji ze względów światopoglądowych. Był mocno zaangażowany w życie szkoły. Utworzył kilka pracowni przedmiotowych. Przez wiele lat pełnił rolę opiekuna koła PCK. Na emeryturę przeszedł w 1984 roku.
W imieniu całej społeczności szkolnej, przekazujemy rodzinie zmarłego oraz jego bliskim, szczere kondolencje oraz wyrazy współczucia.”

Zdjęcia: Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy