Zimowy kulig podopiecznych dębickiego ŚDS – Serwis informacyjny Miasta Dębica

20 stycznia 2021

Korzystając z zimowej aury, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Dębicy wzięli udział w tym tygodniu w kuligu, którego trasa biegła przez piękne, szczególnie o tej porze roku, lasy w Stasiówce. Po przejażdżce na saniach, wszyscy uczestnicy ogrzali się przy ognisku, gdzie wspólnie upiekli kiełbaski.

Zimowy kulig podopiecznych dębickiego ŚDS

Zimowy kulig podopiecznych dębickiego ŚDS

Zimowy kulig podopiecznych dębickiego ŚDS

Środowiskowy Dom Samopomocy w Dębicy nie zwalnia tempa działania. Po ubiegłorocznej czasowej przerwie w działalności, ŚDS wznowił swoją działalność w reżimie sanitarnym. Aby zachować bezpieczeństwo, podopieczni podzieleni są na dwie grupy, które na przemian biorą udział w ciekawych zajęciach i rozwijających wyjazdach.

Oprócz tego w Środowiskowym Domu Samopomocy odbywają się stałe elementy zajęć. W ramach treningu spędzania czasu wolnego grupa uczestników podjęła się robienia świec ozdobnych. Dwie pracownie – rękodzieła artystycznego i plastyczna cały czas proponują szereg zajęć manualnych mających na celu rozwój osobisty uczestników. Co tydzień prowadzone są również zajęcia z treningu umiejętności społecznych, podczas których podopieczni uczą się między innymi rozpoznawać emocje i mówić o nich.

W Środowiskowym Domu Samopomocy odbywają się również zajęcia z zasad higieny, utrzymania czystości, zajęcia ruchowe, muzykoterapia, a także zajęcia z wiedzy o Polsce i świecie oraz wyciszające treningi Schultza i Jacobsona.

Źródło: https://debica.pl/zimowy-kulig-podopiecznych-debickiego-sds/