Zielony przepis na zdrowie. Kąpiele Leśne w Zdroju

Śpiew ptaków, zapach mchu, widok okazałych drzew! Wizyta w lesie to prawdziwa uczta dla zmysłów, dlatego śmiało możemy ją nazwać leśną… kąpielą! W Latoszynie Zdroju ruszył Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Nowe Możliwości „Shinrin-yoku- Napełnieni mocą lasu”. Pierwsze spotkania i testowanie innowacyjnej metody za nami. Seniorzy oraz osoby niepełnosprawne z  Gminy Dębica mieli okazję  własnymi zmysłami  poczuć zdrowotną moc olejków podczas aromaterapii, uruchomić wyobraźnię oraz poprawić wydolność oddechowa podczas technik wyobrażeniowych i oddechowych, a przede wszystkim doświadczyć terapeutycznych spacerów przyrodniczych i zanurzyć się w atmosferze „Latoszyńskiego” lasu.

Pierwsze grupowe spotkania wywarły na uczestnikach bardzo pozytywne wrażenia. Przedstawiony przez instruktora – Kamila Polniaszka – program zajęć dostosowany został w taki sposób, aby każdy z uczestników pomimo osobistych ograniczeń mógł czerpać jak najwięcej korzyści ze zdrowotnych właściwości natury czując się przy tym ważnym i uprzywilejowanym. Natomiast otwartość, sympatia do ludzi,  pasja oraz nietuzinkowa wiedz trenera utwierdziły wszystkich w przekonaniu, że udział w projekcie był dobrym pomysłem i na pewno nie będzie to czas zmarnowany. 

Rozmaitość dźwięków, gra świateł między drzewami, powietrze pachnące olejkami eterycznymi i wilgotną glebą – to zielony przepis na zdrowie, który będziemy sukcesywnie testować i do którego zachęcamy!

 Innowacja społeczna pn.” Shinrin-yoku – Napełnieni mocą lasu” realizowana w ramach projektu: „INNOES – program grantowy na rzecz innowacji społecznych w obszarze dostępności”

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/zielony-przepis-na-zdrowie-czyli-kapiele-lesne-w-zdroju-2783.html