Zatrzymał nudę i ruszył wyobraźnię – „Kopernik” na Pikniku Rodzinnym w 2 dębickim Liceum

Zatrzymali nudę i ruszyli wyobraźnię! Animatorzy warszawskiego Centrum Nauki Kopernik pokazali jak fascynujący jest otaczający nas świat. Na Rodzinnym Pikniku Naukowym „Potęga umysłu – radość i zabawa” mali i duzi dębiczanie przekonali się, że nauka może zaskakiwać, zachwycać i bawić.

Naukowa przygoda czekała za każdym rogiem. Było mobilne planetarium, eksperymenty fizyczne, zagadki matematyczne i warsztaty projektowanie 3D. Fani lotnictwa mogli spróbować swoich sił w symulatorze lotu VR-F35. Chemicy pokazali sztuczną krew, kameleona, trąbę słonia czy wulkan, a goście z Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprosili na gry edukacyjne, pokazy mikrobiologiczne i w ciekłym azocie.

Rodzinny Piknik Naukowy był strzałem w dziesiątkę. Dowodem były pełne sale i korytarze II LO. Niemałym wyzwaniem było znalezienie  miejsc parkingowych w okolicy szkoły. Organizatorzy: Stowarzyszenie „Uwierz w siebie” i Urząd Miejski w Dębicy zapewniają, że na naukową podróż zaproszą jeszcze nie raz. Patronat nad wydarzeniem objął Urząd Marszałkowski w Rzeszowie