Zagubiony pies wrócił do domu.

W niedzielę 13 września 2020 r. w okolicy cmentarza w Pustkowie – Osiedlu, błąkał się zagubiony pies. Kobieta wraz z dwójką dzieci, którzy odwiedzali w tym czasie cmentarz, zauważyły psiaka i powiadomiły odpowiednie służby Gminy Dębica. Do czasu ich przyjazdu, kobieta wraz z dwójką dzieci pilnowały psa, aby się mu nic nie stało. Pies trafił do przytuliska w Podgrodziu, gdzie przejść miał 14 dniową kwarantannę. Dzięki szybkiej reakcji Pani Ireny Nowak i zamieszczeniu informacji na stronie Facebook Fundacja Psi Azylek – Zwierzęta w Potrzebie piesek bardzo szybko, bo w zaledwie 12 godzin wrócił do swojego domu.

Pragniemy serdecznie podziękować Pani, która zajęła się psem do czasu przyjazdu Gminnego Zakładu Komunalnego, Pani Irenie Nowak za szybką reakcję i opublikowanie informacji oraz działalność na rzecz zwierząt z terenu Gminy Dębica,. Dziękujemy również Gminnemu Zakładowi Komunalnemu, który ponownie potwierdził swoją skuteczność i szybkość reakcji.

„Dzisiejszemu światu jest potrzebna nie tyle energia termojądrowa, ile raczej energia zamknięta w ludzkim sercu, którą trzeba wyzwolić”. Słowami Alberta Einsteina pragniemy złożyć szczególne podziękowanie za wszelki trud oraz okazywane ludzkie serce.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/zagubiony-pies-wrocil-do-domu-1746.html