Zachwycają, zadziwiają i inspirują. 14. Powiatowy Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

reklama

Zachwycaj ą, zadziwiają i inspirują. Już  po raz 14 prace przygotowane na Powiatowy Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych wzbudziły ogromne zainteresowanie. Uwagę przykuwała nie tylko precyzyjność, ale również niecodzienne techniki wykonania. W tegorocznej edycji do konkursu zgłoszono aż 81 pięknych dzieł.

Jury konkursowe oceniało prace w trzech kategoriach: uczniowie szkół podstawowych, osoby niepełnosprawne oraz szopka rodzinna. Finisaż wystawy i wręczenie nagród ufundowanych przez Powiat Dębicki tradycyjnie odbyło się w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury.

I miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobyli ex aequo uczeń Szkoły Podstawowej nr 11 i uczennica „Piątki”.  Również w konkurencji rodzinnej jury zdecydowało się przyznać dwie nagrody główne. Pierwsze miejsce na podium zajęło rodzeństwo z Placówki Wsparcia Dziennego „Zgrana Paka”, a także uczniowie „ósemki”, którzy przygotowali swoją pracę wraz z dziadkiem. Wręczono również dyplomy uczestnikom ze szkoły specjalnej  oraz podopiecznym warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów samopomocy w powiecie dębickim. Powiatowemu Konkursowi Szopek Bożonarodzeniowych zawsze towarzyszy wyjątkowa świąteczna atmosfera, dlatego również w tym roku nie zabrakło wspólnego kolędowania.