Z pompą powrócił festyn „TUWIMA TO MY!”

Było dużo sportu, zabaw dla dzieci i akcja charytatywna. Po pandemicznej przerwie powrócił festyn „TUWIMA TO MY!”. To była druga edycja pikniku. Mieszkańcy przekonują, że będą domagali się kolejnych.

Podczas wydarzenia rozegrano trzy mecze. Oprócz młodych zawodników z SMS IGLOOPOL DĘBICA na miejsce przybył również GAP CHEMIK PUSTKÓW. Chłopcy rywalizowali i korzystali z atrakcji.

Dzieciaki mogły zobaczyć wnętrze wozu strażackiego, wziąć udział w PIANA PARTY oraz poszaleć na dmuchańcach i rolerach wodnych. Był też grill, pop corn i wata cukrowa. Dużo emocji budziła loteria, z której pieniądze przekazano na cel charytatywny. Mieszkańcy wrócili do domów z power bankami, plecakami, słuchawkami oraz innymi fantami.

Ważna była zabawa, ale także pomoc. Podczas festynu zbierano datki na rzecz dwóch chłopców z Pustkowa. Dzięki gościom oraz mieszkańcom około 3,5 tys. zł trafiło do Maćka i Kuby. Akcję przeprowadziła Fundacja „Serca dla Maluszka”.

Festyn to szansa na integrację osiedla i powrót do piłkarskich tradycji, które od pokoleń łączą mieszkańców.

Można powiedzieć, że mieszkańcy wywalczyli sobie festyn. Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki wsparciu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Organizowany przez związek Puchar 1000 Goli to turniej, podczas którego każdy gol „słabszego” zespołu oznaczał wpłatę 1000 zł na rzecz specjalnego budżetu. O zebrane w ten sposób pieniądze powalczyło pięć klubów – w tym Igloopol Dębica. Szczęśliwa piątka została wybrana na drodze internetowego głosowania, a Igloopol znalazł się w niej dzięki zaangażowaniu mieszkańców osiedla. Podczas finału organizatorzy wybrali trzy najciekawsze projekty. Lokalny klub zwyciężył w kategorii społeczno-kulturalnej i otrzymał 30 tysięcy złotych na realizację festynu.