XXVI Konkurs Kolęd w PSP w Nagawczynie

reklama

W piątek 31 stycznia odbył się w naszej szkole konkurs kolęd i pastorałek :Śpiewajcie i grajcie mu, małemu, małemu”.  W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły i nasze przedszkolaki.  Celem konkursu jest kultywowanie tradycji wspólnego kolędowania, przypomnienie rzadziej wykonywanych staropolskich kolęd i pastorałek oraz współzawodnictwo artystyczne dzieci i młodzieży. Każda grupa pod okiem wychowawcy przygotowała wybraną kolędę lub pastorałkę. Niektóre klasy miały piękne stroje, rekwizyty czy też instrumenty. 

Tegorocznych wykonawców oceniało jury, w skład którego wchodzili przewodniczący klas od IV-VIII oraz ks. Paweł Nowak i Pan Robert Pięko – nauczyciel muzyki. Organizatorami konkursu byli Pani Beata Mądro oraz ksiądz Paweł Nowak. W świąteczny jeszcze nastrój wprowadziła wszystkich przepiękna dekoracja wykonana przez Panią Beatę Mądro.

Na konkurs przybyli także rodzice oraz przedstawiciele Urzędu Gminy z referatu do spraw Promocji Gminy Dębica.

W czasie obrad jury odbyło się indywidualne kolędowanie. Uczestnicy po zaśpiewaniu kolędy byli nagradzani przez publiczność oklaskami i słodkościami.

 Po burzliwych obradach jury wyłoniło następujących zwycięzców:

W kategorii klas 0-III

I miejsce klasa II oraz IIIa

II miejsce klasa 0 oraz I

III miejsce klasa IIIb

 

W kategorii klas IV-VI

I miejsce klasa VI oraz VII

II miejsce klasa IV oraz V

III miejsce klasa VIII

Na zakończenie wszyscy uczniowie zostali obdarowani słodkim upominkiem, który ufundował ksiądz Paweł Nowak.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/xxvi-konkurs-koled-w-psp-w-nagawczynie-1389.html