XXVI Gminny Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową – Wyniki

W dniu 3 kwietnia 2022 r. w Domu Ludowym w Nagoszynie w ramach Świątecznego Kiermaszu Wielkanocnego rozstrzygnięto XXVI Gminny Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z Okresem Wielkanocy.

Prace konkursowe oceniała Komisja w składzie:

Teresa Moskal – przewodnicząca komisji, pedagog i plastyk,
Agata Dziedzic – członek komisji, instruktor plastyki w CKiP w Żyrakowie,
Kamil Wolski – członek komisji.

 

Zgodnie z wytycznymi regulaminu komisja przyznała następujące miejsca
w poszczególnych kategoriach:

indywidualnych:

KATEGORIA I – brak zgłoszeń

KATEGORIA II – klasy I – IV

I miejsce – Marcel Czapla, kl.II, Szkoła Podstawowa w Górze Motycznej,

I miejsce – Filip Nowakowski, kl.III, Zespół Szkół w Żyrakowie,

II miejsce – Lena Szczepańska, kl.,II, Szkoła Podstawowa w Górze Motycznej,

II miejsce – Weronika Szerszeń, kl.II, Szkoła Podstawowa w Górze Motycznej,

III miejsce – Aleksander Kosiński, kl.II, Szkoła Podstawowa w Zasowie,

III miejsce – Jakub Kamecki, kl.IV, Szkoła Podstawowa w Zasowie,

III miejsce – Liliana Gaweł, kl.III, Świetlica Szkolna w Zespole Szkół w Nagoszynie,

Wyróżnienia:

Jan Kobos, kl.II, Świetlica Szkolna w Zespole Szkół w Nagoszynie,
Agata Żuchowska, kl.III, Szkoła Podstawowa w Zasowie,
Bartłomiej Kot, kl.III, Szkoła Podstawowa w Wiewiórce,
Martyna Gaweł, kl.III, Świetlica Szkolna w Zespole Szkół w Nagoszynie.

KATEGORIA III – klasy V – VIII

I miejsce – Anna Żuchowska, kl.VI, Szkoła Podstawowa w Zasowie,

II miejsce – Faustyna Ryczek, kl.VI, Szkoła Podstawowa w Zasowie,

III miejsce – Joanna Grześkiewicz, kl.VI, Szkoła Podstawowa w Zasowie,

III miejsce – Maja Ryś, kl.V, Zespół Szkół w Nagoszynie,

Wyróżnienia: Amelia Wałęga, kl.VI, Szkoła Podstawowa w Zasowie.

 

KATEGORIA IV – szkoły ponadpodstawowe i dorośli

Nagroda – Ewa Kizior, Wiewiórka.

 

KATEGORIA V – osoby niepełnosprawne

Brak zgłoszeń.

 

Grupowych:

 

KATEGORIA VI – Stowarzyszenia, Świetlice, Biblioteki

Nagrody ex aequo – Świetlica Wiejska w Woli Żyrakowskiej, Bobrowej Woli, Korzeniowie, Nagoszynie, Straszęcinie, Wiewiórce, Woli Wielkiej i Zasowie, Klub Seniora w Straszęcinie

 

KATEGORIA VII – Warsztaty Terapii Zajęciowej, osoby niepełnosprawne.

Nagroda – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Bobrowej Woli.

Gratulujemy Laureatom i dziękujemy wszystkim Uczestnikom!

Źródło: https://gminazyrakow.pl/2022/04/04/11136/