- To wydarzenie minęło.
Dębica malowana oczami młodych artystów

Biblioteka Publiczna w Dębicy zaprasza młodzież w wieku 12–15 lat (klasy VI–VIII) na wyjątkowe warsztaty plastyczne pod hasłem „Dębica w barwach pędzla”. Spotkanie odbędzie się 15 października (środa) o godz. 10.00 w Bibliotece Głównej przy ul. Akademickiej 10.
Pod okiem uznanych artystek – Barbary Hubert, malarki i pedagoga z Rzeszowa, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, oraz Gabrieli Cichowskiej, ilustratorki i wykładowczyni Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, laureatki międzynarodowych nagród – uczestnicy stworzą prace inspirowane Dębicą.
Zwieńczeniem warsztatów będzie wspólna wystawa „Ściana obrazów”, prezentująca twórczość młodych uczestników – pełną koloru, emocji i wyobraźni.
Zgłoszenia przyjmowane są do 13 października w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży lub telefonicznie.
Wydarzenie realizowane jest w ramach programu ORLEN Art & Science.
Partnerzy: Fundacja ORLEN im. Ignacego Łukasiewicza, Powiat Dębicki, Miasto Dębica.
Kontakt: Monika Rojek-Kałek



