Wizyta studyjna w dębickim Domu dla bezdomnych Towarzystwa Pomocy im.Św.Brata

Dom dla bezdomnych w Dębicy prowadzony przez Towarzystwo Pomocy im.Św.Brata Alberta odwiedziły Elżbieta Bojanowska – Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz prof. Józefa Hrynkiewicz – Poseł na Sejm RP. Był to jeden z punktów całodniowej wizytacji w placówkach w powiatach ropczycko-sędziszowskim i dębickim. Podczas wizyty studyjnej obie Panie pochwaliły działania prowadzone przez dębicką placówkę.

Na pierwszy rzut oka widać, że schronisko przeszło gruntowny remont. Podopieczni placówki żyją teraz w komfortowych warunkach, mając do dyspozycji między innymi komfortowe pokoje z kuchnią i łazienką, stołówkę, bibliotekę, kaplicę, taras a także ogród z ławeczkami.

Potrzeby Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta są znacznie większe. W planach jest wykończenie i urządzenie 3 piętra domu dla bezdomnych, co pozwoli na przyjęcie większej ilości potrzebujących.  Zbliża się okres jesienno-zimowy. Od dyrektor placówki wiemy, że zgodnie z ustawą docelowo w schronisku zamieszka 130 osób, a w sytuacjach kryzysowych jeszcze więcej.