,,Wierni tradycji idziemy w przyszłość” – Jubileusz 95-lecia założenia szkoły w Latoszynie

To był wyjątkowy dzień dla całej społeczności Zespołu Szkół w Latoszynie. Absolwenci, dawni nauczyciele, pracownicy a także mieszkańcy uczestniczyli w rocznicy 95-lecia założenia szkoły oraz 60-lecia oddania do użytku obecnego budynku. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Obchodom przyświecało hasło ,,Wierni tradycji idziemy w przyszłość”. Był urodzinowy tort, wspólne zdjęcia i oglądanie pamiątkowych  kronik. Wspomnienia powróciły.

Początki nauczania w Latoszynie sięgają 1860 roku. W trosce o uczniów w 1922 roku przeniesiono naukę z drewnianego obiektu przy latoszyńskich łazienkach do dogodniejszej lokalizacji, czyli budynku w Latoszynie niedaleko Wolicy, gdzie obecnie mieści się przedszkole. Nową szkołę otworzono w 1957 roku. Do użytku oddano wtedy 4 sale lekcyjne.

Uroczystości rocznicowe w Zespole Szkół w Latoszynie połączono z obchodami Gminnego Dnia Edukacji Narodowej.

Część artystyczna uroczystości jubileuszowych to prawdziwy popis talentów, i to nie tylko w wykonaniu uczniów ale również nauczycieli, którzy zaśpiewali okolicznościową piosenkę. Wszystkie występy wywołały niemały podziw i aplauz publiczności. Na wydarzenie zaprosili: Wójt Gminy Dębica oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Latoszynie wraz z komitetem organizacyjnym.