Wielki Odpust w Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie

reklama

Już w najbliższą niedzielę rozpocznie się ponad tygodniowy Wielki Odpust w Zawadzie. Wierni już w pierwszy dzień tłumnie zgromadzą się rodzinami w Sanktuarium Matki Bożej dziękując podczas Dnia Rodziny za dotychczasowe łaski prosząc przy tym o szczęśliwe życie dla bliskich na kolejne lata.

Każdy chrześcijanin codziennie będzie miał okazję podziękować Maryi za otrzymane dary podczas Dni: Misji, Ojczyzny i Służb Mundurowych, Chorych, Wychowawców i Nauczycieli, Młodzieży, Służby Liturgicznej i DSM oraz Rolników i Ludzi Pracy. Wyjątkowym dniem dla chorych będzie środa, kiedy to o godz. 9:00 i 11:00 otrzymają Sakrament Namaszczenia Chorych.

Podczas dróżek różańcowych w sobotę do Sanktuarium Matki Bożej jak co roku przyjdzie młodzież, dorośli, służba liturgiczna i DSM, aby móc licznie uczestniczyć w tym doniosłym nabożeństwie. Kulminacyjną, najważniejszą częścią Odpustu jest uroczysta suma o godz. 11.00 podczas której rolnicy podziękują Maryi za tegoroczne plony a kapłani poświęcą wieńce żniwne i ziarno siewne.

Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny zakończy pełen modlitwy, wzruszeń i przeżyć Wielki Odpust „Witaj Matko Syna Bożego!” w Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie.