Wieczór wspomnień o ks. prałacie Stanisławie Fiołku

Bliscy, przyjaciele, współpracownicy, uczniowie oraz mieszkańcy Dębicy wspominali ks. prałata Stanisława Fiołka. W tym roku przypada 85. rocznica urodzin proboszcza najstarszej dębickiej parafii. Najpierw w kościele pw. św. Jadwigi, a później w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych wrócono pamięcią do lat dzieciństwa, nauki oraz posługi kapłańskiej i wychowawczej „nestora dębickich kapłanów”. Przez wiele lat ks. Stanisław Fiołek zjednał sobie wiele osób. Nie dziwi więc spore grono chcących podzielić się swoimi refleksjami.

„Wieczór wspomnień o ks. Fiołku” oparty został o książkę Andrzeja Kaputa i Zbigniewa Drzymały pt. „Strudzony Pielgrzym”. Jest to poetycko-fotograficzny album upamiętniający zmarłego kapłana.

Ks. Stanisław Fiołek odszedł do Domu Ojca 18 lutego 2016 roku. W uroczystościach pogrzebowych wzięły udział tysiące mieszkańców Dębicy. W pierwszą rocznicę śmierci w kościele św. Jadwigi, gdzie ks. prałat służył swoim parafianom, odsłonięto tablicę upamiętniającą jego osobę. Zarówno wtedy, jak i teraz wśród tych, którzy znali ks. Fiołka obecne jest przekonanie, że jego ofiarne życie nie tylko pozostanie w pamięci dębiczan, ale również będzie inspiracją dla wielu duchownych i świeckich wiernych.