Wernisaż dwóch wystaw – Serwis informacyjny Miasta Dębica

17 stycznia 2022

Ikonka głośnika

Loading…

Galeria Sztuki MOK w Dębicy przygotowuje dwie wystawy, których wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek.  Będzie można oglądać poplenerową ekspozycję rysunków dziesięciu artystów oraz prace Tadeusza Zdzisława Błońskiego.

Wernisaż odbędzie się 21 stycznia o godz.18.00 w Galerii Sztuki MOK. Zaprezentowane zostaną dwie wystawy. Jedna – rysunek, malarstwo, design Tadeusza Zdzisława Błońskiego oraz druga poplenerowa wystawa Rysunku Czudrys 3.

Tadeusz Zdzisław Błoński to artysta urodzony w Przemyślu, który jest absolwentem ASP w Krakowie. Wykładał na Wydziale Sztuk Uniwersytetu Technicznego w Koszycach na Słowacji. W latach 2007-2019 pracował na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, a od roku 2014 jest profesorem w PWSW w Przemyślu. Aktywnie działa w dziedzinach sztuki wizualnej, designu, malarstwa, rzeźby, rysunku, fotografii, instalacji. Swoje prace wystawiał na wielu wystawach w kraju i za granicą.

Podczas piątkowego wernisażu zaprezentowane zostaną także prace wykonane podczas kolejnego już pleneru malarskiego w Czudcu. Swoje prace zaprezentują: Edyta Czeladka, Grzegorz Frydryk, Suren Vardanian, Katarzyna Cwynar, Jan Bosak, Tadeusz Błoński, Damian Pietrek, Aleksandra Zielińska, Ilona Herc oraz Natalia Sakowicz.

Obie wystawy będzie można oglądać do 12 lutego.

Źródło: https://debica.pl/wernisaz-dwoch-wystaw/