Warsztaty dla organizacji pozarządowych z terenu Powiatu dębickiego – zmiany w przepisach

W jaki sposób wypełnić oferty i umowy, jak należy się rozliczać z przyznanego dofinansowania oraz co powinno się znaleźć w sprawozdaniu – odpowiedzi na te, ale i inne pytania mogli uzyskać uczestnicy szkolenia dla przedstawicieli organizacji pozarządowych z powiatu dębickiego. Myśl o przygotowaniu spotkania zrodziła się m.in. z powodu ubiegłorocznej zmiany przepisów.

Szkolenie zorganizowane przez Wydział Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego poprowadził Artur Gluziński, specjalista w zakresie przyznawania i rozliczania dotacji. Jego rola była prosta – miał on wyjaśnić zmiany jakie nastąpiły w przepisach oraz ułatwić funkcjonowanie organizacji pozarządowych w gąszczu papierowych formalności.

W bezpłatnym szkoleniu uczestniczyło blisko pięćdziesiąt osób. Tym samym potwierdzając, że rola organizacji pozarządowych w powiecie dębickim ciągle rośnie. Zresztą łatwo to można zauważyć na co dzień obserwując ich pracę na rzecz m.in. seniorów, młodzieży i osób niepełnosprawnych.