Wakacyjne remonty w szkołach i przedszkolach – Serwis informacyjny Miasta Dębica

26 sierpnia 2022

Ikonka głośnika

Loading…

Wakacje to czas wypoczynku dla dzieci, ale także przygotowania budynków oświatowych do kolejnego roku szkolnego. Najpoważniejsze pracę realizowane będą w Miejskim Przedszkolu nr 5 gdzie zamontowane zostaną zabezpieczenia przeciwpożarowe oraz w Szkole Podstawowej nr 2, w której  gruntowny remont przechodzą kuchnia i stołówka.

Wakacyjne remonty w szkołach i przedszkolach

Wakacyjne remonty w szkołach i przedszkolach

Wakacyjne remonty w szkołach i przedszkolach

Wakacyjne remonty w szkołach i przedszkolach

Miasto wybrało wykonawcę do realizacji inwestycji w Miejskim Przedszkolu nr 5. Zakład Zabezpieczeń Przeciwpożarowych „STANPOŻ” będzie miał trzy miesiące, aby zamontować czujki dymu, wyposażyć i zamontować w budynku przedszkola systemy wykrywania dymu i oddymiania klatek schodowych, a także wyposażenie dróg ewakuacyjnych w awaryjne oświetlenie ewakuacyjne. Będą także montowane okna i drzwi, dostosowane do aktualnych przepisów przeciwpożarowych oraz dodatkowe balustrady na głównej klatce schodowej. Przebudowane zostaną też instalacje elektryczne, przeciwpożarowe, awaryjne i odgromowe. Zadania kosztować będzie 325 tys. złotych.

Z kolei inwestycja w Szkole Podstawowej nr 2 została realizowana w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu”. W ramach zadania wykonana została nowa instalacja elektryczna i kanalizacja wewnętrzna. Wymienione zostały także płytki podłogowe i ścienne oraz drzwi. Nowa wyremontowana kuchnia zyska też chłodziarkę, meble i zastawę stołową.

Całość inwestycji wynosi 100 tys. złotych, z czego 80 tys. zł pochodzi z dotacji rządowej. Pozostała kwota z budżetu miasta.

Ponadto, w ramach wakacyjnych prac, przeprowadzone zostały remonty i naprawy m.in.: w Szkole Podstawowej nr 3, gdzie naprawiana była instalacja centralnego ogrzewania; w w Szkole Podstawowej nr 5, modernizację przeszła instalacja gazowa oraz w Szkole Podstawowej nr 6, naprawiono kanalizację burzową i wyremontowano parking.

Prace remonty realizowane są także w miejskich przedszkolach. W Przedszkolu Miejskim nr 1 wykonywano uszczelnianie kanalizacji sanitarnej; w Przedszkolu Miejskim nr 7 wyremontowano schody wejściowe, a w Przedszkolu Miejskim nr 10 wykonywano adaptację byłego mieszkania na pomieszczenie socjalne.

Źródło: https://debica.pl/wakacyjne-remonty-w-szkolach-i-przedszkolach/