W tym roku więcej pikników już nie będzie

8 pikników, setki uśmiechniętych dzieciaków z dwóch różnych państw oraz miliony baniek mydlanych. Wszystko, co dobre kiedyś się kończy i dotyczy to również cotygodniowych zabaw w Dębicy.  Ostatni piknik był hucznym pożegnaniem wakacji. Jak się okazało, perspektywa zakończenia spotkań w Parku Miejskim im. Skarbek-Borowskiego zasmuciła nie tylko dzieci, ale również dorosłych, którzy chętnie zobaczyliby więcej podobnych imprez w mieście.

W parku wystąpiło Studio Teatralne KRAK-ART. Dzieci obejrzały „Legendę Kraka”. Oprócz baśniowego spektaklu, czekały na nie dmuchańce, malowanie twarzy oraz fotobudka. Do tańca porwał Kinder-Sid.

Wszystkie pikniki zostały zorganizowane dzięki współpracy dębickiej biblioteki z Fundacją Świętego Mikołaja w ramach programu Przystań św. Mikołaja. Na zakończenie dzieci objęte projektem otrzymały nowe przybory, które z pewnością umilą im powrót do szkoły.

Pikniki cieszyły się dużą popularnością. Mieszkańcy zastanawiają się, czy mogą liczyć na ich kontynuację w przyszłym roku.

Z festynów skorzystały dzieci z Dębicy i okolic. Podczas środowych zabaw w parku szczególnie ważna była integracja z rówieśnikami z Ukrainy. Dzieciaki odnalazły wspólny język dzięki zabawie oraz… jedzeniu. Warsztaty kulinarne zachęciły małych i dużych do poznawania kuchni sąsiadów oraz chwalenia się rodzimą tradycją. Do stołu zaprosił również dębicki MOPS oraz Miasto Dębica.