W Dębicy postawiono pojemniki na plastikowe nakrętki

Trzy kosze na plastikowe nakrętki stanęły dzisiaj na terenie miasta. Pojemniki znajdują się przed Urzędem Miejskim, na dębickim Rynku oraz przed wejściem na kompleks krytych basenów przy ul. Piłsudskiego 19. Wszyscy chętni już od dzisiaj mogą wrzucać do nich plastikowe nakrętki.

Kosze zostały zaprojektowane, wykonane i przekazane miastu całkowicie bezpłatnie przez Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe INOX-METAL z Dębicy.

– Akcja zbierania nakrętek do specjalnych pojemników to jedna z popularnych form niesienia pomocy innym. Dzięki współpracy z firmą INOX-METAL, miasto otrzymało trzy kosze na nakrętki. Środki pozyskane z ich sprzedaży przekazywane będą na różne akcje charytatywne. Im większa ilość przekazanych nakrętek, tym większa realna pomoc. Co więcej, nakrętki są surowcem wtórnym, który można ponownie wykorzystać. Ich zbieranie ma więc również wymiar proekologiczny. Dziękujemy firmie INOX-METAL za ufundowanie pojemników i zachęcamy do korzystania z nich. Mamy nadzieję, że będą się szybko zapełniały – mówi zastępca burmistrza Maciej Małozięć.

Pojemniki można znaleźć w następujących miejscach:

  • przed Urzędem Miejskim w Dębicy (ul. Ratuszowa 2),
  • na dębickim Rynku koło Muszli Koncertowej,
  • przed wejściem na kompleks krytych basenów (ul. Piłsudskiego 19).

Źródło: http://debica.pl/aktualnosci/2020/10/w-debicy-postawiono-pojemniki-na-plastikowe-nakretki