W Dębicy nożownika zatrzymała Straż Miejska

Dscf6192

26 lutego o godzinie 20.45 na ul. Mościckiego w Dębicy, w pobliżu firmy motoryzacyjnej Straż Miejska zatrzymała mężczyznę trzymającego w ręku nóż. Mężczyzna nie reagował na polecenie zejścia ze środka drogi i oddania noża. Strażnicy Miejscy po wyjściu z samochodu służbowego obezwładnili mężczyznę i odebrali mu nóż. Na miejsce zdarzenia została wezwana policja której strażnicy przekazali mężczyznę.

We wtorkowy wieczór, patrolując ulice  strażnicy zauważyli mężczyznę idącego środkiem drogi. Po zbliżeniu się do niego okazało się, że ma ze sobą nóż kuchenny.

„Strażnicy wezwali mężczyznę do zejścia z drogi i odrzucenia niebezpiecznego przedmiotu, jednak mężczyzna nie reagował na polecenia. Strażnicy wysiedli z pojazdu i obezwładnili podejrzanego. Odebrali  mu nóż i chcieli go wylegitymować. Mężczyzna nie okazał jednak żadnego dokumentu ani nie podał danych osobowych. Nie wyjaśnił też powodu posiadania noża w ręce w miejscu publicznym” – mówi Sylwester Bieszczad, komendant Straży Miejskiej w Dębicy.
Zatrzymany zachowywał się agresywnie, żądał oddania noża i używał w stosunku do strażników znieważających słów oraz gróźb. Próbował się oddalić, jednak po krótkim pościgu został ponownie zatrzymany. W związku z zaistniałą sytuacją, strażnicy obezwładnili go używając siły fizycznej i kajdanek. Następnie przekazali go patrolowi Policji do dalszych czynności służbowych.

 

źródło: UM Dębica