W Brzostku będzie lodowisko?

Sportowa Polska to program prowadzony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W jego ramach realizowane są inwestycje, które mają na celu promowanie aktywności fizycznej i uczynienie obiektów sportowych ogólnodostępnymi. Jak się okazało, jednym z beneficjentów została Gmina Brzostek.

Zadanie miałoby zostać przeprowadzone w Brzostku. Istniejący już kort tenisowy zostałby zaadaptowany na lodowisko. W zimie obiekt służyłby miłośnikom łyżew, natomiast latem ćwiczyliby na nim tenisiści. Inwestycja spodobałaby się również rolkarzom – według wstępnego planu, część kompleksu miałaby pełnić funkcję toru dla rolek.

Podobna zmiana to nie tylko korzyść dla mieszkańców, ale także szkół z terenu gminy. Dzieci i młodzież mogliby korzystać z obiektów zarówno w ramach lekcji wychowania fizycznego, jak i rozwijać na nich swoje zainteresowanie różnorodnymi dyscyplinami sportowymi. Jednak nie wszystko maluje się w tak różowych barwach.

Dofinansowanie rządowe to tylko połowa potrzebnej do rozbudowy obiektu kwoty. Gmina Brzostek otrzymałaby 1 407 600 zł, jednak resztę musiałaby pokryć ze środków własnych. Jak twierdzi burmistrz, ten rok nie będzie łatwy, a władze gminy czeka poważna decyzja.

„Z jednej strony aż się prosi budować, bo taka inwestycja byłaby fantastyczną sprawą dla naszej młodzieży i świetnym miejscem na prowadzenie zimą lekcji wf, z drugiej strony robimy ogromne inwestycje drogowe i wodociągowe. Bardzo trudny jest też tegoroczny budżet ze względu na planowane w przyszłym roku koszty pracy oraz ceny gazu i energii. Jednak perspektywa zadaszenia w lecie kortu tenisowego z torem dla rolek oraz możliwość zimowej gry w curling też działa na wyobraźnię – pisze na swoim profilu facebookowym Burmistrz Brzostku Wojciech Staniszewski”.

Powstanie lodowiska nie jest jeszcze przesądzone – jednak patrząc po pozytywnych reakcjach mieszkańców gminy i okolic, dyskusja nad tą sprawą stanie się jednym z priorytetów podczas ustalania przyszłorocznego budżetu.