V Podkarpacki Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych

Turniej Bowlingowy w Ropczycach

17 marca br. w kręgielni „Laguna” w Ropczycach odbył się V Podkarpacki Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych. Organizatorami turnieju, który po raz pierwszy odbył się w Ropczycach był Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy przy współpracy Starostwa Powiatowego w Dębicy, Urzędu Gminy Dębica, Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pustkowie oraz Olimpiad Specjalnych Oddział Regionalny i firmy Rega Jacht Waldemara i Anny Królikowskich. W turnieju wzięło udział kilkudziesięciu podopiecznych placówek z terenu całego Województwa Podkarpackiego.

Turniej Bowlingowy w Ropczycach Turniej Bowlingowy w Ropczycach Turniej Bowlingowy w Ropczycach Turniej Bowlingowy w Ropczycach Turniej Bowlingowy w Ropczycach Turniej Bowlingowy w Ropczycach Turniej Bowlingowy w Ropczycach Turniej Bowlingowy w Ropczycach Turniej Bowlingowy w Ropczycach Turniej Bowlingowy w Ropczycach Turniej Bowlingowy w Ropczycach Turniej Bowlingowy w Ropczycach Turniej Bowlingowy w Ropczycach Turniej Bowlingowy w Ropczycach Turniej Bowlingowy w Ropczycach Turniej Bowlingowy w Ropczycach Turniej Bowlingowy w Ropczycach Turniej Bowlingowy w Ropczycach Turniej Bowlingowy w Ropczycach Turniej Bowlingowy w Ropczycach Turniej Bowlingowy w Ropczycach Turniej Bowlingowy w Ropczycach Dsc07749

W zawodach uczestniczyło ogółem  jedenaście drużyn wśród których znalazły się drużyny z Tarnobrzega, Stalowej Woli, Rzeszowa, Strzyżowa, Krosna, Ropczyc, Jarosławia, Przemyśla, Dębicy oraz dwie drużyny z Mielca. Jak co roku dzieci niepełnosprawne z całego Województwa Podkarpackiego mogły brać udział w zawodach sportowych i prowadzić rywalizację podczas sportowych rozgrywek w kręgle. Całe wydarzenie nie miałoby miejsca, gdyby nie pomoc i zaangażowanie się w to przedsięwzięcie Anny i Waldemara Królikowskich właścicieli kręgielni „Laguna” w Ropczycach, którzy udostępnili lokal na czas trwania zawodów oraz sponsorów turnieju : Kingi i Stanisława Ślaga z UPM Serwis. Organizatorów turnieju cieszy, że z roku na rok coraz większa liczba osób i firm zaangażowana jest w Podkarpacki Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych.
„Cieszę się bardzo, że tak liczna grupa zawodników uczestniczyć będzie w dzisiejszym turnieju. Przegotowując się do udziału w tym turnieju wykazaliście się olbrzymim zaangażowaniem, uporem i ciężką pracą” – powiedziała Marta Biłas Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy.

W uroczystym otwarciu turnieju wzięli udział m.in. burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk, dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy Barbara Pelczar-Białek, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pustkowie Krzysztof Lipczyński oraz dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Stalowej Woli Barbara Nabrzeska.  

„Jestem wdzięczny za pomysł i realizację tak wspaniałego przedsięwzięcia jakim jest Podkarpacki Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych, w którym mogą brać udział dzieci niepełnosprawne z całego województwa. Poprzez wspólną zabawę mogliśmy zobaczyć na ich twarzach uśmiech i radość. Integracja jaką widzimy tutaj dzisiaj jest bardzo potrzebna wszystkim niepełnosprawnym dzieciom, aby nie czuły się osamotnione. Takie przedsięwzięcia jak turniej bowlingowy sprawiają, że dzieci biorące w nim udział czują się docenione za udział w nim i odniesione sukcesy” – powiedział burmistrz  Dębicy Mariusz Szewczyk.

Po zakończeniu turnieju uczestnicy otrzymali medale za wspaniałą rywalizację. Udział w turnieju dostarczył zawodnikom wiele satysfakcji, pozwolił zawrzeć nowe znajomości, zaprezentować własne umiejętności oraz placówkę do której uczęszczają .

 

źródło: UM Dębica