Uwaga kierowcy! Most Dębica-Straszęcin będzie zamknięty od poniedziałku 3 czerwca do 30 sierpnia 2019

reklama

Są kolejne środki na budowę nowego mostu w Straszęcinie. Pierwsze dofinansowanie w kwocie 15 mln złotych udało się zdobyć z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Tym razem, dzięki negocjacjom w Warszawie, na realizację inwestycji będącej drugim etapem łącznika węzła zachodniego autostrady a4, do budżetu powiatu trafi 6 mln złotych.

 Prace związane z budową mostu posuwają się szybko. W ramach inwestycji konieczna jest również przebudowa ronda łączącego ul. 1 maja z al. Jana Pawła II, w związku z którą już w najbliższy poniedziałek, 3 czerwca zostanie ono wyłączone z ruchu. Planowane otwarcie nastąpi 30 sierpnia 2019r.

„Budowa mostu przez rzekę Wisłokę w ciągu drogi powiatowej nr 1290R Dębica – Straszęcin – Grabiny wraz z dojazdami” to kluczowa inwestycja w powiecie dębickim. Koszt całości prac szacowany jest na około 29 mln złotych.

Powiat dębicki stawia także na bezpieczeństwo na drogach. Dzięki pozyskanej promesie w kwocie 100 tys. złotych na ul. Krakowskiej przy szpitalu, Rzeszowskiej przy placu Gryfitów i Zespole Szkół Zawodowych nr 1, powstanie inteligentny system identyfikacji pieszego. Całość zadania to koszt 119,5 tys. zł.