Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2010 w Brzeźnicy.

reklama

2 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. O godz. 8.00 wszyscy uczniowie, rodzice i nauczyciele uczestniczyli we Mszy św. w Kościele Parafialnym w Brzeźnicy. Ksiądz proboszcz w skierowanych do uczestników Mszy św. słowach porównał kolejny rok szkolny do wspólnego pielgrzymowania przez kolejne 10 miesięcy. Dalsza uroczystość odbyła się na Sali gimnastycznej. Życzenia w imieniu władz gminnych przekazała zebranym zastępca dyr. GZEASiP – p. Ewa Mucha. Pani dyrektor przekazała najważniejsze informacje organizacyjne dotyczące nowego roku szkolnego życząc wszystkim powodzenia, radości z każdego dnia, zadowolenia z osiąganych wyników.  Następnie odbyły się spotkania organizacyjne w poszczególnych oddziałach klasowych.

Po uroczystości w szkole delegacja uczniów wraz z opiekunem udała się na pobliski cmentarz aby zapalić symboliczne znicze przed Pomnikiem Odzyskania Niepodległości i oddać hołd tym, którzy oddali życie za naszą ojczyznę.

 W roku szkolnym 2019/2020 do Publicznej szkoły Podstawowej w Brzeźnicy będzie uczęszczało 73 wychowanków do oddziałów przedszkolnych przy szkole, 263 uczniów będzie uczyło się w klasach I – VIII, w tym 30 pierwszoklasistów.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/uroczyste-rozpoczecie-roku-szkolnego-2019-2010-w-brzeznicy-1093.html